برادر! خواهر! مسلمان! هم‌وطن! با جشن و دعا و شربت و شیرینی، مقدمات ظهور قائم آل محمد (عج) فراهم نمی‌شود؛ حواست هست؟
نه که دعا نکنیم و جشن نگیریم و ... اما، حواسمان باشد که این‌ها فرعیات و مناسکِ زندگی منتظرانه است، نه اصلش. منتظر، سربازِ مسلحِ آماده‌ی شلیک نیست؛ رزمنده‌ی در حال شلیک و مشغول درگیری با ظالمان و مستکبران عالم است و هر روز و هر ساعتش، به دفاع از مظلوم می‌پردازد.
نیمه‌ی شعبان، سالروز ولادتِ حضرت حجت (عج)، روز جهانی مستضعفین نام‌گذاری شده تا یادِمان بماند که با شادی و خنده و شربت و شیرینی، حتی با دعا و نیایش (که جزء جدا نشدنی زندگی منتظرانه‌ست)، گره از کار مستضعفین عالم نمی‌توان گشود.
تلویزیون اینترنتی مستضعفین، با گردآوری و ارائه‌ی بخشی از محتواهای ایده‌بخش، روشنگر و کاربردی در این باره، تلاش می‌کند مخاطبان و فعالان فرهنگی را یاری کند تا مواجهه‌ی درست و به‌جایی با این مناسبت مهم و تعیین‌کننده داشته باشند.نیمه شعبان را چند مدل می‌توانیم جشن بگیریم:

1- جنگ شادی برگزار کنیم. با خواننده و نمایش طنز، استندآپ کمدی، شعبده بازی، فشفشه زدن و مسابقه ماست خوری سعی کنیم لحظات شاد و مفرحی برای مردم ایجاد کنیم، به نیت امام زمان (عج) البته.(که گفته‌اند إن احب الاعمال الی الله ادخال السرور فی قلب المومن!). احیاناً مراقب هم هستیم که الفاظ رکیک گفته نشود.

2- زورمان نمی‌رسد یا از این اعمال بیهوده و آلوده به لغو و لاطائلات بدمان می‌آید. ایستگاه صلواتی راه می‌اندازیم و شیرینی و شربت توزیع می‌کنیم. قدری هم چراغانی و بادکنک و کاغذ رنگی و ساتن یا پرچم برای زیباسازی فضا استفاده می‌کنیم.

3- دوست داریم برنامه نیمه شعبانمان محتوا هم داشته باشد و تاثیری روی مخاطب بگذارد. سخنرانی، مولودی خوانی، دعا و زیارت و اعمال مخصوص نیمه شعبان، پخش کلیپ و...؛ اینها هم برنامه‌های ما برای محتوا داشتن مراسم جشن.


اینها اشکال مرسومی از بزرگداشت نیمه شعبان هست که در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد، از تمامی شبکه‌های صداوسیما، سایتها و کانالها و اینستاگرام، تا مسجد و حسینیه و هیئت محل، تا خانه و خیابان و پارک و فرهنگسرا و...

اما «باید چراغان بکنید با محتوا؛ نه صِرف چراغان. صرف چراغان خوب است اما آن فایده‌ای که برای اسلام باید داشته باشد [ندارد]. خصوصاً چراغان برای کسی که قیام می‌کند، چراغان برای قیام للَّه. یک پرتوی باشد این چراغان از قیام للَّه، از جلوگیری از مفاسد، از ریشه کندن این ریشه‌های فاسدی که الآن بین مردم منتشر هستند باز؛ این ریشه‌هایی که می‌خواهند نگذارند این نهضت پیش برود...»

نظر امام خمینی است. جشن میلاد منجی موعود و عید مستضعفین جهان در نگاه اسلام ناب اینگونه باید باشد.

نگاهی که متاسفانه در میان همهمه و شلوغی برداشتها و تحلیلهای حداقلی و فرعی، با همه جذابیت و فعال بودن و نو بودن، مهجور و مغفول مانده است.

در نگاه اسلام ناب، باید «علاوه بر اظهار ارادت و شادی، از این خاطره‌ی تاریخی، یا از این اعتقاد شیعی درس بگیریم.». درس بگیریم که «نابود کردن بنای ظلم در سطح جهان، نه فقط ممکن است، بلکه حتمی است.». جشن نیمه شعبان باید زمینه ساز ظهور باشد. یعنی «توانایی ایستادن بر روی حرف حق خود در مقابل قدرت مادی مستکبران عالم» را به ما بیاموزد. بخاطر همین هم این روز در تقویم خمینیون، روز جهانی مستضعفین است.

مستضعفین تی‌وی به همین منظور سعی کرده تا به مقوله انتظار از دریچه اسلام ناب بنگرد و محتوایی متناسب با نگاه امام خمینی و امام خامنه‌ای منتشر کند.

این بسته محتوایی شامل کلیپ و مستند(برای اکران در مساجد و هیئات و ...) و کتاب، جزوه برای چاپ و توزیع و فروش می‌باشد. محتوایی که نه تنها برای عموم مخاطبین بلکه برای سخنرانان، مداحان، مجری و مسئولان اجرایی مراسمات نیز بسیار قابل استفاده می‌باشد.


عکس‌ها و خبرهای خود از این جشن متفاوت را برای ما بفرستید. [email protected] 


بسته ایده‌ برگزاری جشن نیمه شعبان

 
برای برگزاری جشن نیمه شعبان، پیشنهاد ما عمل به فرموده امام خمینی است که جشن باید پرتویی از قیام لله و جلوگیری و ریشه کنی مفاسد باشد. در نیمه شعبان باید دشمن ظالم باشید و یاور مظلوم. نیمه شعبان را برای مستضعفین برگزار کنید. 
 

الف) با نظام استکباری جهان مبارزه کنید:

♦ قرائت دعای اهل ثغور (دعای بیست و هفتم صحیفه سجادیه) به نیت آزادی قدس/ دریافت متن و ترجمه/ دریافت صوت فرازی از دعا با صدای میثم مطیعی/ دریافت صوت کامل

♦ موضوع سخنرانی را مهمترین مسئله جهان اسلام، یعنی فلسطین قرار بدهید.

♦ در مراسم احیاء گعده‌های همفکری درباره راهکارهای مقابله با رژیم صهیونیستی و یاری مردم فلسطین برگزار کنید.

♦ نوشتن طومار یا چاپ بنر در حمایت از آرمان قدس. می‌توانید طوماری علیه جنایات اسرائیل در فلسطین و اعتراض به اعلام پایتختی قدس، خطاب به سازمان‌های بین المللی بنویسید و در ورودی محل مراسم یا ایستگاه صلواتی قرار دهید.

♦ برای تزئین محیط از پرچم‌های محور مقاومت استفاده کنید.

♦ شعارها و جملات امام و آقا درباره فلسطین و انتظار حقیقی را بر روی پلاکارد یا مقوا بنویسید و در مسیر یا ایستگاه صلواتی قرار دهید.

♦ ایستگاه نقاشی با موضوع رابطه آزادی فلسطین و ظهور برگزار کنید.

♦ صندوق جمع آوری کمک به مردم یمن و فلسطین و میانمار بگذارید و پول جمع آوری شده را از طریق موسساتی مانند جبهه جهانی مستضعفین یا امت واحده به آنها برسانید.


ب) با فقر و فساد و تبعیض مبارزه و عدالت را مطالبه کنید:

♦ دعوت از یک کارگر یا کشاورز برای سخنرانی و تقدیر: می توانید از رفتگر یا یکی از کارگران زحمتکش محله‌تان دعوت کنید تا ضمن تقدیر، چند دقیقه‌ای را برایتان صحبت کند. یا می‌توانید به اصناف کارگری یا بسیج کارگران مراجعه کنید و از آنها بخواهید یک نفر را برای بیان مسائل کارگران به شما معرفی کنند.

اکران مستند زمستان یورت/ این مستند به حادثه ریزش معدن یورت در ایام انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ و وضعیت کارگران آن می پردازد/ خرید

♦ طومار اعتراض به فقر و فساد و تبعیض: اگر در شهر یا منطقه‌تان کارگرانی را میشناسید که حقوقشان تضییع شده،مطالباتشان را در قالب نامه یا طومار بنویسید و حقشان را مطالبه کنید.

♦ طومار اعتراض به اشرافیت: اگر مدیران و مسئولانی میشناسید که زندگی اشرافی و مرفهانه دارند، به آنها اعتراض کنید.

♦ طومار مطالبه شفافیت از مسئولین: از مسئولین شهرتان بخواهید حقوق و مزایایشان را برای مردم شفاف بگویند. یا اگر فساد و رانت یا نقض قانونی در اطراف خود مشاهده می کنید نامه یا طومار مطالبه برخورد خطاب به دستگاه‌های مربوطه بنویسید.

♦ یکی از فعالین عدالتخواهی را برای سخنرانی دعوت کنید. برای دعوت، می‌توانید درخواست خود را به مدیر کانال تلگرامی مستضعفین ارسال نمایید. 09128513265


نشریه و جزوه

♦ نشریه جنگ ناتمام/ مستضعفین تی‌وی/  دریافت

♦ انتظار، مذهب اعتراض/
متن گفتار: علی شریعتی/ دریافت


♦ انتظار فرج امام زمان(عج) در کلام امام خامنه‌ای/ انتشارات موسسه انقلاب اسلامی/ دریافت

♦ مهدی (عج) ده انقلاب در یک انقلاب/ حسن رحیم پور ازغدی/ ناشر: طرح فردا/ دریافت

♦ انتظار، عرصه عمل و عدالتخواهی، نه خواب و رویا/ مجتبی نامخواه/ دریافت

♦ گزیده شعر با آفتاب صمیمی/
سلمان هراتی/ مناسب برای مجری و مداح/
دریافت

♦ گزیده شعر نفس تازه کنید/
محمدکاظم کاظمی/ مناسب برای مجری و مداح/ دریافت متن/ دریافت موسیقی با صدای حامد زمانی


کتاب


♦ کدام انتظار؛ انتظار انقلابی یا انحرافی؟!/ مولف: محمدصادق شهبازی/ناشر: معارف/ خرید

♦ تمنا (آینده شناسی جامعه‌ی منتظر جهانی)/ مولف: رضا مصطفوی/ناشر: عهد مانا/ خرید

♦ قیام و انقلاب مهدی (ع) از دیدگاه فلسفه تاریخ/ مولف: مرتضی مطهری/ ناشر: صدرا/ خرید

        ♦ خورشید مغرب/ مولف: محمدرضا حکیمی/ ناشر: دلیل ما/ خرید

        ♦ عصر زندگی و چگونگی آینده انسان و اسلام
/ مولف: محمدرضا حکیمی/ ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی/ خرید

        ♦ در انتظار ولی اعظم: آیین انتظار در بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)/ مولف: مجید تقی‌زاده، محمدرضا طاهری/ ناشر: غرفه الاسلام/ خریدانصار کلیپ
سایت آوینی
عمارکلیپ
بچه های قلم
مای مدیا
مبین مدیا
اویس
مستضعفین
فرهنگ نیوز


دفتر مرکزی: تهران،

09128513265

Info[@]mostazafin.tv

آخرین کانال های ثبت شده

  • WalterEmbab
  • PearlBip
  • KennethGette
  • GarlandSib
  • اشراق
مستضعفین تی وی

Template Design:Dima Group